Fudbaler iz Gane Dominik Frimpong ubijen je nakon što su oružani napadači napali klupski autobus njegovog Berekum Čelsija, saopštio je danas Fudbalski savez Gane.
Savez je izrazio duboki šok i tugu i saučešće porodici, saigračima i svima u klubu.
„Dominik je bio perspektivni mladi talenat čija su posvećenost i strast prikazivali duh naše lige“, piše u saopštenju, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Berekum Čelsi je naveo da se ekipa u nedelju vraćala sa prvenstvene utakmice u Premijer ligi Gane protiv Samarteksa, kada su je napali „maskirani ljudi naoružani pištoljima i puškama“.
Oni su blokirali put i pucali na autobus, koji je pokušao da promeni pravac i pogodili su 20-godišnjeg Frimponga u glavu. On je jedina prijavljena žrtva tog napada.
Fudbalski savez Gane naveo je da će pojačati bezbednosne mere za klubove koji putuju na domaća takmičenja.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.