Iranski gradovi, uključujući prestonicu Teheran, nemaju skloništa niti sisteme za vazdušna upozorenja, što je izazvalo masovnu evakuaciju stanovništva nakon upozorenja predsednika SAD Donalda Trampa. Teheran, sa preko 15 miliona stanovnika, nema adekvatna skloništa, a mnoge mete su u urbanim područjima.
Video-snimci prikazuju kilometre saobraćajnih gužvi dok stanovnici pokušavaju da napuste grad. Analitičarka Holi Dagres ističe težak položaj „nemoćnih, običnih Iranaca“ koji su „duboko šokirani i uplašeni, ali i ljuti“. Iranska vlada je savetovala stanovništvu da potraži sklonište u stanicama metroa, džamijama i školama.
Centar Teherana se prazni, prodavnice su zatvorene, a saobraćajni zastoji i dugi redovi na benzinskim pumpama su evidentni. Uprkos tome, iranske vlasti tvrde da je situacija pod kontrolom. Izraelska vojska je u petak pokrenula napad na Iran, a Izrael je uputio upozorenja stanovnicima Teherana da se evakuišu, što je dodatno podstaklo paniku.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.