Irena Mojsić iz Resornog odbora Stranke slobode i pravde za zdravstvo (SSP) ocenila je da bi odgovorna vlast upozorila građane na opasnost koju nose visoke temperature i dala uputstva kako da izbegnu dehidrataciju, toplotnu iscrpljenost i toplotni udar, naročito uoči velikih političkih skupova.
Ona je u pisanoj izjavi navela da bi takvo uputstvo uključilo i poziv da građani izbegavaju boravak na otvorenom u periodu od 10 do 18 časova, kao što se to radi u zemljama EU.
„Umesto toga najviši državni zvaničnici na čelu sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem i predsednicom Skupštine Anom Brnabić, ministrom finansija Sinišom Malim i predsednikom Srpske napredne stranke Milošem Vučevićem danima pozivaju građane na stranački skup ignorišući savete lekara i tako još jednom dokazuju da im je stranački rejting važniji od zdravlja ljudi što je samo još jedan razlog zbog koga ova vlast treba što pre treba ode u istoriju“, ocenila je Mojsić.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.