Gradski odbor Srpske napredne stranke (SNS) u Čačku saopštio je danas da je više od 2.000 njihovih članova i pristalica prisustvovalo stranačkom skupu u čačanskom selu Prijevor, dok je nekoliko lokalnih medija objavilo da su meštani bojkotovali taj skup i da je najviše gostiju bilo iz drugih mesta i gradova.
SNS je saopštio da je „veliko narodno veselje u Prijevoru održano u subotu u sjajnoj, veseloj i rodoljubivoj atmosferi i da je na svakoj registarskoj tablici pisalo isključivo ‘ČA'“.
Prema podacima nekoliko lokalnih portala, šatre u Prijevoru, gde je održano okupljanje članova i pristalica SNS, tokom cele noći i jutra obezbeđivale su jake policijske snage.
SNS je u saopštenju naveo da „neće demantovati gluposti i budalaštine o jakim policijskim snagama koje čuvaju skup“.
Lokalni portal Ozon Press je objavio da su sva javna preduzeća i ustanove u Čačku i okolnim mestima dobili tačne kvote koliko ljudi moraju da dovedu na skup u Prijevoru.
Taj portal navodi da su i zaposleni na neodređeno vreme dobili naređenje da se pojave kako ne bi rizikovali otkaz.
Ozon Press navodi da su meštani Prijevora bili revoltirani što je SNS stranački baner okačio na seosku školu.
Prema saznanjima do kojih je došao Ozon Press, skup SNS u Prijevoru organizovan je po direktivi ministra za javna ulaganja Darka Glišića, od koga su lokalni funkcioneri SNS-a tražili finansiranje izgradnje kanalizacione mreže u tom selu.
„Glišić je pristao da odobri sredstva za izgradnju kanalizacije, ali je zauzvrat zahtevao organizaciju zabave pod šatorima, uz hranu i muziku“, navodi Ozon Press.
Gradski odbor SNS u Čačku naveo je u saopštenju da je skupu u Prijevoru prisustvovao član Predsedništva SNS i ministar u Vladi Srbije Bratislav Gašić koji je u obraćanju okupljenima istakao da je „Čačak, kao i mnogo puta do sada, pokazao da je izuzetna podrška državničkoj politici predsednika Srbije Aleksandra Vučića“.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.