Zaposleni u Gradsko saobraćajnom preduzeću (GSP), sindikati i strukovna udruženja građana najavili su za 24. jun protestnu šetnju do Predsedništva na Andrićevom vencu, gde će predati svoje zahteve predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Okupljanje je u 10.00 kod zgrade London, na raskrsnici ulica kneza Miloša i Kralja Milana, nakon čega kolona kreće u protestnu šetnju ka Andrićevom vencu, objavljeno je na Fejsbuk (Facebook) stranici sindikata „Naš grad – naš javni prevoz“.
Radnici GSP, sindikati i strukovna udruženja građana traže hitnu kupovinu najmanje 90 novih trolejbusa, kako bi se osigurao opstanak trolejbuskog podsistema, zaštitio pogon Dorćol i sprečilo ukidanje linija usled najavljenog skidanja kontaktne mreže.
Traže i nabavku 300 novih autobusa za GSP, kako bi preduzeće obnovilo vozni park i zadržalo kapacitet za normalno obavljanje prevoza, kao i čvrste državne garancije, odnosno „jasan“ dokument da više nijedna linija niti polazak u Beogradu neće biti oduzeti GSP-u i prepušteni privatnim prevoznicima.
„Peto uzastopno odlaganje tendera za trolejbuse i propale nabavke autobusa, dok se istovremeno privatnim prevoznicima poput Strele spremaju unosni dvadesetogodišnji ugovori za EKO linije, jasan je signal da interesne grupe pokušavaju da istisnu GSP sa beogradskih ulica“, piše na Fejsbuk stranici sindikata.
Radnici GSP, sindikati i strukovna udruženja građana su 11. juna predali četiri zahteva Vladi Srbije i tada najavili da će se, ukoliko ne dobiju odgovor, obratiti predsedniku Srbije.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.