Dostavljamo Vam izjavu prof. dr Vladimira Obradovića, člana Predsedništva Stranke slobode i pravde. Obradović je naveo da, dok policija na čijem je čelu Ivica Dačić maltretira građane, Dunja Simonović Bratić, potpredsednica Skupštine Srbije i članica Glavnog odbora SPS-a, „bestidno vređa ljude“ tvrdnjom da najveći protesti u istoriji Srbije, koje predvode studenti, nisu počeli zbog korupcije koja je u Novom Sadu ubila 16 ljudi, već zbog Vučićeve inicijative da se u Srbiju dovedu strani univerziteti.
Obradović je dodao da ljude koji iznose takve uvrede, kao i politike koje predstavljaju, građani koji teže promeni preziru. Podsetio je i da stranački kolega Branko Ružić poručuje da ovaj režim mora da izgubi da bi Srbija pobedila.
U nastavku je ocenio da je univerzitet uvek meta napada kada je na vlasti „crveno-crna koalicija“, za koju kaže da je najveći neprijatelj obrazovanja i slobodnog mišljenja. Naveo je i da je ta koalicija usvojila Zakon o univerzitetu pre 28 godina i da je zbog toga više od 200 profesora univerziteta tada ostalo bez posla.
Obradović je zaključio da vreme promena dolazi, što za njega znači prestanak obračuna sa akademskom zajednicom, povratak poverenja u institucije, slobodne izbore i evropsku budućnost za građane, kao i da je ovaj režim „oteo državu“ i pretvorio je u „naprednjački rijaliti“. Dodao je i da je Stranka slobode i pravde predstavila kompletan program i objasnila ne samo šta želi, već i kako će to ostvariti.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.