Novi DSS zatražio je utvrđivanje pune istine i odgovornosti svih pojedinaca i institucija u, kako navodi, skandalu oko dostavljanja poziva kosovskog tužilaštva Srbima u centralnoj Srbiji zbog navodnih zločina na Kosovu i Metohiji. U saopštenju se tvrdi da su, posle terora nad Srbima na Kosovu i Metohiji, Srbi sada „lovljeni“ i u centralnoj Srbiji, uz pomoć institucija države Srbije. Novi DSS pritom navodi da državni organi i visoki politički funkcioneri poslednjih dana služe za prikrivanje, kako ocenjuje, suštine te politike i izbegavanje odgovora na postavljena pitanja.
Stranka je postavila pitanje ko je secesionističkim institucijama dostavio adrese Srba koji žive u centralnoj Srbiji, uz tvrdnju da te institucije to nisu mogle da znaju bez pomoći nekoga „iznutra“. Takođe traži odgovor kako je moguće da se pošta sa secesionističkim oznakama uopšte distribuira u Srbiji i da li je otvorena istraga, kao i šta je do sada utvrđeno.
U saopštenju se navodi i da se Aleksandar Vučić prihvatanjem Francusko-nemačkog sporazuma i Ohridskog implementacionog aneksa obavezao da se Srbija neće protiviti članstvu Kosova u međunarodnim organizacijama. Na kraju se postavlja pitanje da li bi, ako secesionističko Kosovo jednog dana postane član Interpola, Srbi bili hapšeni i isporučivani secesionistima.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.