Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković osudio je danas „akt nacionalne mržnje i podizanje međunacionalnih tenzija i narušavanje tolerancije, multikulturalnosti i uzajamnog poštovanja Srba i Mađara“.
Ispred Tehničke škole „Ivan Sarić“ u Subotici, na ispraćaju maturanata, jednom učeniku koji je nosio mađarsku zastavu na leđima, dvojica maloletnika su otela zastavu, koja je kasnije pronađena odbačena u centru grada, navedeno je u saopštenju.
Stanković je, u pisanoj izjavi, istakao da je prosvetni sistem Srbije uvek bio otvoren za razlike i senzibilan za kulturna i prava obrazovanja svih pripadnika manjinskih zajednica.
„Incident koji se dogodio u višenacionalnoj mirnoj sredini ne može da naruši istorijski najbolje odnose Srbije i Mađarske, kao i Srba i Mađara. Predstavlja izolovan slučaj nepromišljenog nasilja, koji će biti istražen i primereno zakonu tretiran“, naveo je ministar Stanković, dodajući da se neće tolerisati nijedan oblik nasilja ili diskriminacije zasnovan na etničkoj pripadnosti.


Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.