Predsednik Skupštine Crne Gore i lider Nove srpske demokratije (NSD) Andrija Mandić je rekao da se protivi bilo kakvim zabranama ulaska novinarima, političarima, sportistima i intelektualcima u Crnu Goru, navodeći da je njegova partija saznala da se mimo znanja njenih funkcionera u izvršnoj vlasti, prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak.
Podgorički mediji su u petak objavili da je crnogorska policija zabranila glavnom uredniku beogradskog tabloida Informer Draganu J. Vučićeviću ulazak u Crnu Goru, ali iz policije još nema zvanične potvrde te vesti.
Mandić je u objavi na društvenoj mreži X pozvao inicijatore takvih ideja da od njih odustanu, ocenivši da su one suprotne vrednostima slobode i poštovanja ljudskih prava.
Kazao je da je „mukotrpno stvaran ambijent da je naša zemlja po poštovanju slobode i uvažavanju ljudskih prava najdalje odmakla u čitavom regionu“, a „to nas preporučuje dodatno za članstvo u zajednici civilizovanih i razvijenih evropskih država (EU) i zato nikakva vrsta represije i zabrane nije potrebna onome koji je siguran u vlastiti stav i politiku“.
„Crna Gora ima dovoljno širine da može da istrpi sve kritike, bile one zaslužene ili nezaslužene i ne treba da šalje lošu poruku koja kasnije može samo poslužiti za dalje komplikovanje odnosa u regionu“, zaključio je Mandić.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.