Britanski premijer Kir Starmer podneo je danas ostavku na mesto lidera britanskih laburista i najavio odlazak sa premijerske funkcije.
„Pitanje koje moja stranka sada postavlja je da li sam ja najbolji da je predvodim na sledećim izborima. Čuo sam odgovor moje stranke na to pitanje i prihvatam odgovor u dobroj veri. Svaku odluku koju sam doneo na prvo mesto stavila je zemlju koju volim. Zato podnosim ostavku na mesto lidera Laburističke partije“, rekao je Starmer u obraćanju ispred rezidencije premijera u Londonu.
Dodao je da će na mestu premijera ostati do izbora novog lidera laburista, koji će ga zameniti i na toj funkciji.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.