Direktor Centra za lokalnu samoupravu (CLS) Nikola Jovanović izjavio je danas da će, prema najnovijem rebalansu, prevoznicima u Beogradu, privatnicima i GSP-u, biti dodeljeno 50 milijardi dinara.
Jovanović je istakao da je reč o rekordnom iznosu i potvrdi da ti izdaci „nekontrolisano rastu“, navodi se u saopštenju CLS-a.
„Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžeta“, poručio je Jovanović.
Dodao je da rebalans „najdirektnije opovrgava“ navode gradonačelnika Aleksandra Šapića da Beograd štedi time što sve više linija ustupa privatnicima, pre svega kompaniji „Strela“ iz Obrenovca.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.