Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković je danas čestitao Srbima na Kosovu praznik Vidovdan
U saopštenju je istakao da taj praznik predstavlja simbol našeg duhovnog trajanja, istorijskog pamćenja i kako je naveo, nepokolebljive vere u slobodu, pravdu i nacionalno jedinstvo.
Petković je dodao da odlukom Prištine koju je nazvao „protivpravnom“ već tri godine nije u mogućnosti da proslavi Vidovan sa Srbima na Kosovu.
Naglasio je da, ipak, nikakve zabrane niti političke prepreke ne mogu umanjiti odlučnost Beograda da ostane uz svaki srpski dom i porodicu koja živi na prostoru Kosova.
Najavio je da će zvanični Beograd nastaviti da pruža punu podršku Srbima na Kosovu „neprekidno se boreći za zaštitu njegovih interesa i prava na dostojanstven i prosperitetan život“.
„Pokušaji da se ospori pravo našeg naroda da slobodno neguje svoju tradiciju i praznike, predstavljaju brojne provokacije režima u Prištini koje reflektuju njegovu pravu antisrpsku prirodu“, ocenio je.
Prema njegovim rečima, to što rade prištinske vlasti je daleko od svih načela poštovanja osnovnih demokratskih i civilizacijskih vrednosti.
„Ipak ni takvi pokušaji zastrašivanja ne mogu promeniti činjenicu da Vidovdan za srpski narod ostaje neizbrisiv simbol zajedništva i istorijskog pamćenja utkan u Kosovskom boju i Lazarevoj žrtvi“, dodao je.
Izrazio je uverenje da će Srbi na Kosovu i ovoga puta svoj praznik obeležiti mirno, saborno i dostojanstveno, ostajući verni vrednostima koje vekovima okupljaju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.