Milan Bojić je rođeni Beograđanin, a sa porodicom živi i radi u Danskoj. Prošle godine je od Kopenhagena do Beograda vozio bicikl u humanitarne svrhe. Preko Fondacije Novaka Đokovića on je sakupio novac za razvoj vrtića. Uspešno je prešao 2000 kilometara i prikupio novac.
Milan bicikl koristi u svakodnevnom životu više od automobila, jer je Kopenhagen je poznat po velikom broju biciklista i to je većini građana osnovno prevozno sredstvo U ovom gradu se mogu videti čak i osobe u poslovnoj garderobi koje vože bicikl. I pored svakodnevnih gradskih vožnji Bojić se često odvaži da ide i na veće biciklističke ture kao što je bila ova humanitarna do Beograda prošle godine.

Inače, Srbih kada je čuo da se studenti organizuju i da biciklima odlaze do Strazbura u ime ljudskih prava i slobode medija, odlučio je da im se priključi. On svoje biciklističko putovanje počinje uskoro i već je napravio plan puta.
„Dobio sam dane odmora koje sam tražio tako da krećem sledeći petak – uranak … Planiram da dnevno prelazim oko 200 km. Ako mi se studenti jave u međuvremenu da kasne usporiću malo.“ – rekao je ekskluzivno za portal REUC.
Iako je odlučio da na ovo putovanje krene sam, on svakako poziva druge ljude da mu se priključe. Štaviše i da mu se niko ne priključi odlučan je da podrži studente iz Srbije i sa njima uđe u francuski grad kako bi se solidarisao sa njihovim zahtevima. Milanovo putovanje publika može da prati na instagram profilu bike2belgrade, na kojoj će objavljivati video zapise i fotografije sa svog putovanja.

U razgovoru sa Milanom Bojićem smo saznali i još jedan zanimljiv podatak, naime on je rođem 3. juna 1985. godine, a ovaj datum je prema Ujedinjenim nacijama proglašen kao dan bicikala. To mu je dodatna motivacija za biciklistička putovanja na duge straze. Podsećamo studenti i članovi akademske zajednice krenuli su biciklima do sedišta Saveta Evrope u Strazburu – „Tura do Strazbura“, kako bi evropskim zvaničnicima skrenuli pažnju na situaciju u Srbiji. Prema planiranoj organizaciji putovanja, studenti će u Strazbur stići 17. aprila. Studenti su postavili uživo praćenje njihovog putovanja na sajtu „Tura do Strazbura.„
Ova studentska akcija privlači pažnju svetskih medija, ali i Srba u dijaspori koji se već organizuju da ih dočekuju i pruže podršku u gradovima gde će biciklisti praviti pauze. Prema informacijama sa zvaničnih grupa dijapore na društvenim mrežama, veliki broj Srba će studente dočekati u Strazburu, a parlamentarci EU su već odgovorili da će dočekati mlade na razgovoru o problemima u Srbiji.

Milan Bojić i sam kaže, da ga njegova odluka košta rizika da izgubi posao: „Ja sam tek juče tražio slobodne dane i menadžerka nije bila nešto srećna zbog toga, tako da rizikujem posao, jer se kod nas u Srbiji ljudi dvoume zbog posla.“ I pored toga on je rešen da podrži srpske studente i svakako kreće na ovo dugo putovanje.

Sutra 4. aprila obeležava se Dan studenata Univerziteta u Beogradu u znak sećanja na dan kada je 1936. godine tokom protesta revolucionarnog studentskog pokreta poginuo student prava Žarko Marinović. Na zvaničnom sajtu Univerziteta u Beogradu takođe piše: „Odluku o ustanovljenju 4. aprila kao Dana studenta doneo je Univerzitetski odbor Saveza studenata Beograda 2. aprila 1959. godine, a Dan studenata prvi put je proslavljen 1960. godine. Prilikom proslave 1966. godine, na zgradi Instituta za patologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu postavljena je spomen ploča na kojoj piše: „4. aprila 1936. u borbi protiv nenarodnog režima pao je na ovom mestu student prava Žarko Marinović, učesnik najvećeg štrajka studenata Univerziteta u Beogradu. Studenti Beograda, 4. aprila 1966“.“

Srpski studenti su najavili da će ovaj dan obeležiti protestima u više gradova Srbije.