Demokratska stranka je u Beogradu, 26. juna 2026. godine, saopštila da učešće u radu Skupštine Srbije, u trenutku izbora članova REM-a, daje legitimitet režimu, a ne ruši ga. Stranka tvrdi da deo onih koji sebe nazivaju opozicijom sedi u skupštinskim odborima i pomaže vlasti da kupuje vreme.
Manipulacija oko izbora članova REM-a, navodi Demokratska stranka, pokazala je da učešće u radu Skupštine nije borba protiv režima, već saučesništvo u njegovom održavanju. U saopštenju se dodaje da je REM jedan od ključnih evropskih zahteva, ali da vlasti nije potreban nezavisan regulator, već telo i postupak koji može da predstavi kao reformu.
Demokratska stranka navodi i da ne učestvuje u, kako je opisala, političkom preformansu i da je napustila Skupštinu zato što ne pristaje da bude deo simulacije demokratije. Stranka poručuje i da se Srbija neće osloboditi fingiranim reformama, već onda kada građani, predvođeni studentima, oduzmu vlast režimu, institucije postanu nezavisne, a njegovi predstavnici budu procesuirani u skladu sa zakonom.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.