Medija tim Srbija centra – SRCE preneo je izjavu Petra Boškovića, koji je na televiziji Nova rekao da je Aleksandar Vučić „čovek monologa“ i da „ne dozvoljava pre svega dijalog“. Prema njegovim rečima, priča o „zvučnom topu“ traje „godinu i nešto dana“ i koristi se da bi se skrenula pažnja sa Ekspoa, „Milića“ i „hiljadu i jednu aferu koja se otvara iz sata u sat“.
Bošković je pitao i kako vlast sa tim slučajem, kako je rekao, „misli“ da postupa i da zbog toga, po njegovoj oceni, pravi „budale“ od ljudi i „igra se sa svima“. U nastavku je upitao vojni vrh kako je Aleksandar Radić bio bezbednosno podoban ako je bio jedan od glavnih kolumnista lista Odbrana, ako mu je Vojnoizdavački zavod štampao niz knjiga i ako je, kako je naveo, reč ne samo o novinaru i vojnom analitičaru, već i o publicisti koji poseduje mnogo informacija.
On je ocenio da Vučić i njegova „kamarila“ spremaju veliki miting i da im je zato potreban „šlagvort“ za nastupe, kao i da vlast, po njegovoj oceni, ne može da se pomiri sa protestima i „istinom o zvučnom topu“, pa zato ide na „klasično zastrašivanje“. Bošković je u tom kontekstu rekao i da mu nije bilo dobro dok je slušao Bakareca u Skupštini.
Bošković je zatim poručio da bi eventualno hapšenje ljudi koji, kako je naveo, imaju „po dvanaest odlikovanja“ za državu i koji su „po četiri godine bili na ratištu“ bilo „gore nego 1948.“, uz pitanje da li vlast hoće da otvori „neki Goli otok“ za „3.000 ljudi“ koji su se prijavili kod doktora. Dodao je da sve to liči na vraćanje na „bivša vremena“, kada su postojali „spoljni i unutrašnji neprijatelji“, i ocenio da je to nastavak politike koja se, po njegovim rečima, oslanja na službe i špijuniranje.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.