Ministar informisanja i telekomunikacija Republike Srbije Boris Bratina boravio je danas u radnoj poseti opštini Prijepolje, gde je održao sastanak sa predsednikom Opštine Prijepolje Dragom Popadićem. Na sastanku je bilo reči o aktuelnoj situaciji u opštini i o daljem unapređenju saradnje između Ministarstva informisanja i telekomunikacija i lokalne samouprave.
Posebna pažnja posvećena je projektu izgradnje širokopojasne telekomunikacione infrastrukture u ruralnim područjima. Istaknuto je da će radovi na teritoriji opštine Prijepolje biti završeni sredinom 2027. godine, čime će brojna domaćinstva u seoskim sredinama dobiti pristup brzom i pouzdanom internetu.
Bratina se tokom posete sastao i sa predstavnicima lokalnih medija, koji su ga upoznali sa trenutnim stanjem u medijskom sektoru, izazovima u radu i pitanjima važnim za dalje unapređenje informisanja na lokalnom nivou. Ministar je naveo da će Ministarstvo nastaviti da podržava razvoj lokalnih medija i projekte koji doprinose digitalizaciji i ravnomernom razvoju svih delova Republike Srbije.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.