Atletičari Srbije osvojili su dve medalje drugog dana Balkanskog prvenstva za seniore i seniorke u Volosu, čime su takmičenje završili sa ukupno osam odličja, preneo je danas Srpski atletski savez.
Do zlatne medalje stigla je Milica Emini, koja je trijumfovala u finalu trke na 100 metara s preponama rezultatom 13,22 sekunde. U istoj disciplini Anja Lukić zauzela je 10. mesto sa vremenom 14,08.
Bronzano odličje Srbiji je doneo Elzan Bibić, koji je trku na 3.000 metara završio za 7:57,59 minuta. Zapažen nastup imao je i Aldin Ćatović, koji je zauzeo četvrto mesto rezultatom 8:09,44.
Nadomak medalje bila je Milica Gardašević, koja je u skoku udalj osvojila četvrto mesto skokom od 6,50 metara. Četvrti je bio i Darijo Bašić Palković na 200 metara sa rezultatom 20,89 sekundi, dok je Natalija Vojinović u skoku uvis preskočila 1,84 metra za četvrtu poziciju.
U finalu trke na 1.500 metara Milica Tomašević zauzela je sedmo mesto rezultatom 4:25,98, dok je Mejra Mehmedović bila deveta sa 4:27,21, što je njen najbolji rezultat sezone.
Boško Kijanović osvojio je sedmo mesto na 200 metara rezultatom 21,29 sekundi, uz najbolji rezultat sezone, dok je Tamara Milutinović u istoj disciplini zauzela sedmu poziciju sa 23,80 sekundi, takođe ostvarivši najbolji rezultat sezone.
Bogdan Vidojković bio je šesti na 110 metara s preponama rezultatom 14,03 sekunde, dok je Dimitrije Novaković zauzeo 11. mesto u troskoku sa rezultatom 15,45 metara.
Srbija je Balkansko prvenstvo u Volosu završila sa ukupno osam osvojenih medalja.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.