Predsednik Srbije Aleksandar Vuči objavio je danas da na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji očekuje dobre i sadržajne razgovore sa najvišim zvaničnicima iz celog sveta, od Kine, preko Evrope do Sjedinjenih Američkih Država (SAD).
Vučić je u objavi na Instagramu naveo da se na ovogodišnjoj konferenciji, koja je počela danas, razgovara „o ključnim izazovima savremenog sveta, evropskoj bezbednosti i odbrani, budućnosti transatlantskih odnosa, regionalnim sukobima“.
„U vremenu složenih geopolitičkih promena i rastuće globalne nesigurnosti, prisustvo Srbije na ovakvom skupu od izuzetnog je značaja kako bismo čuli, naučili, ali i aktivno učestvovali u dijalogu o budućnosti, mogućim zajedničkim rešenjima i na najbolji način zaštitili svoje državne i bezbednosne interese“, dodaje se u objavi.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.