Ministar informisanja i telekomunikacija, prof. dr Boris Bratina, oglasio se povodom, kako navodi, netačnog i neprofesionalnog prenošenja njegove izjave u vezi sa formiranjem Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM). On je istakao da Republika Srbija ulaže napore da novi članovi Saveta budu izabrani u najkraćem roku, uz strogo poštovanje zakonske procedure.
Ministar je apelovao na medije da ne zloupotrebljavaju njegove reči izrečene na Javnom servisu Srbije povodom saznanja o mogućem ponavljanju procedure izbora bez pregovora. Bratina je pojasnio da je izneo lični stav prema kojem parlamentarna većina ima kapacitet da izglasa članove Saveta, ali je podsetio da je ta ista većina inicirala razgovore o ovom procesu.
Prema njegovim rečima, nakon ponude za dijalog usledili su zahtevi koji, kako ocenjuje, nisu bili korektni, što je dovelo do trenutne situacije u kojoj REM nema formiran Savet.
Ministar Bratina je podsetio da se članovi Saveta REM-a biraju isključivo u skladu sa Zakonom o elektronskim medijima. Prema utvrđenoj proceduri, članove bira Narodna skupština Republike Srbije na osnovu predloga ovlašćenih predlagača.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.