Stranka slobode i pravde (SSP) oštro je kritikovala gradsku vlast, optužujući gradonačelnika Aleksandra Šapića i glavnog urbanistu Marka Stojčića za pokušaj da 66 hektara zelene površine na području „Bajdina“ u Mirijevu „zaliju betonom“.
Potpredsednica beogradskog odbora SSP-a Tijana Šerbula izjavila je da su građani Zvezdare „veoma uznemireni“ zbog najavljenog usvajanja Plana detaljne regulacije (PDR) područja „Bajdina“ na predstojećoj sednici Skupštine grada. Prema njenim tvrdnjama, ovaj plan predviđa uništavanje šume na lokaciji koja obuhvata tri aktivna i dva potencijalna klizišta.
„Šapić i Stojčić hoće da 66 hektara zelene površine u Mirijevu zaliju betonom“, naglasila je Šerbula.

Ona je optužila glavnog urbanistu Marka Stojčića da mora da odgovara zbog PDR-a, navodeći da je „prekršio zakon oko javne rasprave o ovom PDR-u“.
„Umesto da čuva Beograd, on ga pretvara u beton i klizišta“, ocenila je Šerbula.
Stranka slobode i pravde, odbor Zvezdara, ističe da područje „Bajdina“ vidi kao potencijalni „Central park Beograda“, a ne kao lokaciju za investitore.
„To je jedino rešenje za ‘Bajdinu’ na koje ćemo mi Zvezdarci da pristanemo“, poručila je Šerbula.
Ona je na kraju uputila zahtev gradskim čelnicima: „Šapić i Stojčić da povuku ovaj PDR sa dnevnog reda predstojeće sednice i krenu u realizaciju da Grad obešteti vlasnike zemljišta, a nama naprave zelenu oazu“.
Gradska vlast se povodom ovih optužbi i zahteva za sada nije zvanično oglasila.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.