Predsednik Srbije Aleksandar Vučič izjavio je danas da su pred njim poslednji dani na mestu predsednika Republike.
„Ovo je za mene poslednji put, da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako vam se pred ovolikim brojem obraćam kao predsednik Republike“, kazao je on na mitingu Srpske napredne stranke (SNS) „Srbija jedna porodica“, u Beogradu na platou ispred Skupštine Srbije.
Najavio je predstavljanje plana za građane, i dodao da sledi povećanje penzija u novembru i decembru, kao i druge mere za pomoć građanima.
Ponovo je pozvao studente u blokadi na razgovor, za koje je kazao da su bili „igračka u rukama političara“.
„Hoćemo da razgovaramo sa vama, mi vam praštamo sve to što ste radili, ali nismo naivni i nećemo zaboraviti ništa od onoga što je činjeno ovoj zemlji u prethodnih godinu i po dana, ne smemo to da zaboravimo, jer bi nam se to ponovilo, razorili bi nam zemlju za godinu, dve ili tri, a to ne smemo nikome da dozvolimo“, izjavio je Vučić.
Kazao je da će u avgustu biti otvorena fabrika robota, kao i da će se praviti planovi za otvaranje data centara i hidrocentrala.
„Moramo da otvaramo data centre na jugozapadu i zapadu, u centralnoj Srbiji i na istoku Srbije, moramo da obezbedimo naš energetski sistem, da otvaramo nove gasne elektrane, gradimo hidrocentrale, nove male nuklearke pa i velike u budućnosti jer će struja da bude najvažnije dobro u napoj zemlji“, rekao je Vučić.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.