Roditelji učenika novosadske Gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” razgovarali su na njegov poziv sa visokim zvaničnikom delegacije EU u Srbiji Rihardom Mašom o situaciji u toj gimnaziji.
Roditelji su danas saopštili da su se sa Mašom juče sastali u Novom Sadu i da mu je „predat veliki broj dokumenata koji su upućeni raznim institucijama, a tiču se nezakonitih postupanja direktora škole Radivoja P. Stojkovića i kršenja osnovnih prava učenika i profesora“.
“Roditelji su posebno istakli da ni na jedan od ovih dokumenata, nekih podnetih i pre tri meseca, nijedna institucija nije odgovorila, iako je to bila njihova zakonska obaveza”, navodi se u saopštenju.
Dodali su da je informisan i o „lišavanju slobode kretanja učenika i profesora od strane Stojkovića“, te da je konstatovano da ovakav slučaj “nije nikada zabeležen u zemljama Evropske unije”.
Preneli su da su ga informisali „i o disciplinskim postupcima protiv učenika koje je direktor pokretao bez ikakvih osnova i dokaza“, i o „targetiranju maloletnih učenica putem sajta škole i medija“,
Naveli su da su ga obavestili i o novim saslušanja učenika, koje je tokom ovog raspusta pokrenuo i obavio direktor, a sve u cilju, kako su dodali, “ zastrašivanja svih učenika Gimnazije”.
Takođe, dodaje se, delegacija roditelja je iznela i podatke o broju ispisanih učenika iz Jovine gimnazije, suspenzijama profesora, kao i raseljavanju učenika u tri škole.
“O razgovoru Maša ćeinformisati i šefa delegacije EU u Srbiji, Andreasa fon Bekerata nakon čega će obavestiti roditelje o aktivnostima koje je delegacija EU u Srbiji, u skladu sa misijom i ovlašćenjima, preduzela u vezi sa problemima u Jovinoj gimnaziji”, piše u saopštenju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.