Srbija centar (SRCE) navodi da je odluka Sekretarijata za javni prevoz da od petka u 4.00 ujutru do ponedeljka u 4.00 ujutru potpuno zatvori Bulevar kralja Aleksandra, Dečansku, Kneza Miloša, Takovsku i Trg Nikole Pašića posledica skupa SNS u subotu. U saopštenju se ocenjuje da je takva mera „vrhunac bahatosti“ i „otvoreni teror nad Beograđanima“.
SRCE navodi i da se ova odluka donosi u trenutku kada je u zemlji proglašen crveni meteoalarm zbog ekstremno visokih temperatura. Stranka tvrdi da se građani zbog toga guraju u pregrejane autobuse i kolone tokom radnog dana, kao i da se parkirani automobili pomeraju radi postavljanja scenografije za stranački skup.
Srbija centar je pitao gradske vlasti i saobraćajnu policiju ko je i na osnovu kog zakona izdao dozvolu za trodnevno ukidanje saobraćaja u centru Beograda. Gradski odbor Srbija centra poručio je da ovaj potez pokazuje da se režim krije iza blokada i zatražio hitno ukidanje odluke.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.