Odnose Srbije i Argentine karakteriše velika bliskost u pogledu poštovanja osnovnih principa međunarodnog prava, ocenili su danas u Panama Sitiju ministri spoljnih poslova Srbije i Argentine Marko Đurić i Pablo Kirino.
„Ministar Đurić je tokom razgovora posebno istakao da bismo cenili učešće Republike Argentine na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, uputivši poziv toj zemlji da se pridruži najvećem međunarodnom događaju koji će Srbija organizovati naredne godine“, navodi se u saopštenju ministarstva.
Đurić je dodao da Srbija ceni to što Argenitina nije prznala nezavisnost Kosova.
Kirno je rekao da Argentina „visoko ceni napor koji Srbija ulaže u stvaranju mostova sa zemljama Latinske Amerike“.
Đurić danas završava višednevnu posetu Panami gde učestvuje na 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država i 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije država Kariba.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.