Đilas u saopštenju odbacuje tvrdnju da postoje „prva“ i „druga“ Srbija i navodi da svi državljani Srbije tu zemlju podjednako vole. Kaže i da Lompar ovakvim ocenjivanjem deli narod, „baš kao što to rade Vučić i radikali“.
Predsednik SSP-a navodi da Evropska unija „sve samo ne“ predstavlja tačku oslonca režima Aleksandra Vučića. Kao oslonce vlasti pominje kriminalce, batinaše, lažne novinare, lažne patriote, korumpirane policajce i tužioce, kao i biznismene koji, kako kaže, sa Vučićem pljačkaju Srbiju.
Đilas tvrdi da je režim na međunarodnom planu u daleko boljim odnosima sa Kinom i Rusijom nego sa Evropskom unijom. U tom kontekstu pominje izveštaje o Vučićevoj Srbiji koje su usvojili Evropska komisija i Evropski parlament, ono što je Merc rekao u Tivtu, kao i rezoluciju Saveta Evrope koja se „upravo“ usvaja.
Na kraju poručuje da slogan „NE Vučić – NE Evropa“ ne vodi do promena, već da do promena vodi politika „NE Vučić – DA Evropa!“. Dodaje i da se za Srbiju u Evropi bori „decenijama“ i da od te borbe neće odustati.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.