Ana Brnabić je gostujući na televizji Pink ocenila da su navodi o upotrebi zvučnog topa imali za cilj „ultimativni udarac na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i produbljivanje mržnje prema srpskom narodu“.
„Znali smo svi da je laž kada su se pojavili ti navodi, mislim da je svako ko nije bio pod uticajem te medijske kampanje, ko je imao prostor da razmišlja zdravo i normalno, mogao po svemu što je video da utvrdi da to nije istina“, rekla je Brnabićeva.
Ona je pozvala na skup 27. juna u Beogradu koji je najavila Srpska napredna stranka (SNS).
Predsednica parlamenta je kazala da će ona doći da podrži Vučića i njegovu porodicu.
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu saopštilo je juče da će u skladu sa zakonom i prikupljenim dokazima biti procesuirani svi za koje se utvrdi da su pripremali, organizovali, realizovali i onda širili u medijima i na društvenima mrežama isti narativ o navodnoj upotrebi „zvučnog topa“.
Studenti u blokadi su odbacili navode tužilaštva da su organizovali simulaciju upotrebe zvučnog topa, navodeći da je reč o „laži i skretanju pažnje sa suštinskog pitanja šta se desilo 15. marta“.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.