Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić izjavila je da režim koristi „zvučni top“ da „pokrije“ druge događaje, ističući da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u jednom od poslednjih govora otvoreno rekao da će u toku svog mandata rešiti pitanje univerziteta „kako ih ne bi ostavio u ovakvom stanju“.
„To zvuči kao direktna najava obračuna sa univerzitetima. Ono što je takođe zabrinjavajuća informacija koja prolazi ispod radara jeste najava izmene Zakona o oružju i municiji, a kojom se predviđaju olakšice za izdavanje dozvola od strane MUP-a drugim licima za nabavku automatskog oružja i municije. To je zastrašujuće ako se imaju u vidu razne parapolicijske grupe i svi ostali batinaši“, rekla je Tepićeva u emisiji „Utisak nedelje“, preneo je portal Nova.rs.
Govoreći o izborima, ona je istakla da su za smenu vlasti potrebni svi opozicioni akteri, uključujući studentski pokret i opozicione stranke.
„Nemamo komfor da se odreknemo i jednog glasa. Spektar proevropskih stranaka je koordinisan jer smatramo da niko ne može sam, kao što ni studenti ne mogu sami, a što se videlo na lokalnim izborima. Smatram da niko ne treba da se povlači, kao što su studenti uradili mnogo, uradili smo i mi i to godinama unazad. Mi smo rasporili utrobu ove vlasti, ne možemo da se povlačimo“, poručila je Marinika Tepić.
Upitala je „čemu bojazan zbog ovih koji bi, i da izađu ostali ispod cenzusa, ako se tvrdi da studenti u startu imaju više nego režim“.
„Ti glasovi uvek idu u korist onom koji je dobio najviše“, navela je Tepićeva, ističući da proevropske stranke imaju dvocifrenu podršku.
Istakla je da ne prihvata „gaženje prema pluralizmu“.
„Ne možemo govoriti o referendumskoj atmosferi, kad će Vučić imati svoje satelite. Što se tiče Mađarske, tamo je to bilo moguće jer je bila istaknuta jedna politička partija, sa liderom koji je dve godine bio u kampanji i sa jasnom podrškom EPP“, rekla je Marinika Tepić.
Dodala je da se ne treba zaboraviti da postoji veliki broj građana koji hoće da glasa isključivo za proevropsku opoziciju, „a koji bi u slučaju da se mi povučemo, izvesno ostali kod kuće“.
„To je pogrešno. Važno je da imamo na izborima ljude koji imaju iskustva i znaju kako se vodi sistem. Imate hiljade i hiljade organa u kojima su raspoređeni ljudi režima“, dodala je Tepićeva.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.