Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči pohvalio je kasno sinoć „pozitivnu i konstruktivnu atmosferu“ na razgovorima sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) u Švajcarskoj.
„Ohrabrujući napredak je postignut, uključujući uspostavljanje mehanizma koji omogućava nastavak tehničkih diskusija“, napisao je Aragči na društvenoj mreži Iks (X) posle završetka prve runde razgovora između Teherana i Vašingtona u Švajcarskoj, opisujući „pozitivnu i konstruktivnu atmosferu“.
Aragči je dodao da je pakistansko i katarsko posredovanje omogućilo veliki napredak ka okončanju rata u Libanu.
„Izvoz nafte i petrohemijskih proizvoda više nije ograničen, blokada je ukinuta, neka zamrznuta sredstva su odmrznuta i pokrenut je veliki plan rekonstrukcije i razvoja za Iran“, dodao je Aragči.
Memorandum o razumevanju između Vašingtona i Teheran je potpisan prošle nedelje, a sada vodeći američki i iranski pregovarači u 60-dnevnom periodu pokušavaju da postignu dogovor o tehničkim detaljima o budućem mirovnom sporazumu.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.